Wystawa fotografii wojennych pt. "Polacy zdobyli Monte Cassino"

W Domu Weterana Polskiego w Nowym Jorku otwarto wystawę fotografii wojennych pt. "Polacy zdobyli Monte Cassino". Wystawa pochodzi z 1984 r. i została przygotowana na 40-lecie bitwy pod Monte Cassino przez mieszkającego w ówczesnej Polsce Tadeusza Szumańskiego (b. żołnierza i fotoreportera 2 Korpusu Polskiego) oraz Krakowskie Towarzystwo Fotograficzne, Gotowe fotogramy tej wystawy przez 35 lat leżały nierozpakowane (!) w piwnicy budynku Konsulatu Generalnego RP (poprzednio PRL) w Nowym Jorku.

Dzisiaj miał miejsce bardzo mocno spóźniony wernisaż tej ekspozycji, zorganizowanej we współpracy Okręgu 2. SWAP i Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. Aranżację wystawy w Domu Weterana Polskiego na Manhattanie przygotowała Joanna Niemiro. 

Otwarcia w 75. rocznicę zdobycia Monte Cassino dokonał konsul Kamil Henne. Uczestnicy wernisażu z wielkim zainteresowaniem i wzruszeniem wysłuchali również archiwalnego przemówienia gen. Władysława Andersa z 1959 roku: https://www.youtube.com/watch?v=erTvC7GigX4

Wystawę w Domu Weterana Polskiego można będzie oglądać do końca czerwca 2019 r. 
 

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE, ABY UZYSKAĆ POWIĘKSZENIE
.

.

.

.

.

.

.

.

..

.

.


.


..
 

Powrót do archiwum wydarzeń

... email:
info@pava-swap.org
Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Ameryce
All Rights Reserved